Prezantim

Poikilos (nga greqishtja e vjetër - larmi ngjyrash) është një blog-shënimesh shkruar në fillin e ditëve. Përse shkruaj ?
“Kur them diçka, kjo diçka e humb menjëherë dhe përgjithëmonë rëndësinë e saj. Kur e shkruaj, ajo e humb gjithashtu atë, por fiton herë pas here një tjetër.” Franc Kafka, Ditar
Përse ky blog ?
“Kur një romak kishte [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).