Por nuk rri dot pa ndjere

Vlora ne feste.

Ballkoni i flamurit te pavaresise sot

Emocionet bardhe e zi

U kry Ise, u kry...

I kendojme flamurit sic dime vete

6 Komente

Marrë nga arkivat e vjetra? smiley

Gjithsesi, Gëzuar Festën Vlorë!

Te lumte o Edrus! Te festojme edhe njehere si SHQIPTARE pa peshtyma e pa rihistorishkrues. Te pakten diten e FLAMURIT.se pas saj i ke "bajonete mberthe"  Mixhistet me thenien e famshme te plakes nga Skrapari K..qe jane , k...qe s'jane> GEZUAR

Si tradite do shoh "Nentori i Dyte" per te 1000-n here.  Me dolen "thinjat" dhe akoma qaj me ate film.  Kur isha femije, qaja se i ngeci ne balte karroca I. Qemalit.  Tani qaj per te tjera gjera.  Urimet do i bej neser, se thone qe eshte "bad luck" t'i besh nje dite me pare.  Fati dhe s'na ka ecur shume, ndaj s'po ia ndjell ...

sa fmi i trashe! smiley

po ti s'e dije qe eshte film? smiley

mu vetem kenga e Velo-s me ka pas prek kur kam qene i vogel. Ajo po qe me bente keq...

 

Gëzuar, këtej 28-a vjen më shpejt. smiley dmth sapo erdhi. Pse kaq supersticioze ti Monda?

 

Fati eshte i verber thone ... ky i yni paska qene dhe shurdh.  Ndaj dhe pak supersticion na falet smiley.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).