poezi

007.
Në qiellin e ftohtë, hëna
Portokalle, zemërkuqe, lëkurëprishur
Portokalle, lëkurëkuqe, zemërprishur
Kupë e bërrylit të krahut të djathtë
Sapak nëpër det përkitur.
  
Nën rërën e ftohtë ende digjet
duhani indian. Rifilloj
me këmbë të plagosura humbëtimin.
Më thuaj,
më thuaj,
më thuaj,
më thuaj,
më thuaj,
më thuaj,
më thuaj.
                     (Ocean Grove - Astbury beach, NJ - Sept.09 “scenes of Ocean Grave”smiley

008.
Fustani i erës fëshfëritet në rërë
Dhe kam dëshirë të [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).