Poetic Prague

The photos on this slideshow are part of another photographic assignment named : Poetic (introvert Prague).The photography students had to take analogue photos of poetic,introvert Prague,while the photojournalism students had to take digital photos of extrovert Prague.Using an old Kodak Retina camera, which is a very lovely one but at times hard to focus , is very nice and challenging.Enjoy!

4 Komente

M'ka marre malli per Ojropen! smiley

It's about time!

Thx, En!

En, shume, po shume te bukura... bardhe e zija sec iu jep fotove nje lloj fisnikerie, i ben me hijerenda... smiley

 

p.s. Kur do me mesosh dhe mua si hidhen fotot ne blog, se po vertitetem e po vertitem dhe s'po qullos gje hic. smiley

e dashur Ana flm.

une shumicen e fotove qe ve ne blog i ve duke perdorur url page te fotove qe kam ne flickr ose url page nga llogaria ime ne photobucket.

mgjth nuk e di sesi behen postimet ne blogun tend se ti e ke shqipo me duket blogun?mbase adminat mund te te ndihin me shume se une ne kete rastsmiley

cheers

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).