Po vrasin Shekspirin ( monolog )

nga Alket Bushi
Ja atje, zotërinj, atje po ndodh gjëma! Më dëgjoni? Oh, ju lutem shpëtojeni! Atë po e vrasin! Po, po, në teh të shpatës do ta shkojnë! Ja si sulen të gjithë si ujqër kush e kush ta vrasë më parë! Dhe në ia dalshin mbanë do të grinden kush kokën t’ia marrë [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).