Pilaf miks me pule dhe kerpudha

Si nje ushqim i thate , pilafi shpesh preferohet te hahet duke u shoqeruar me gjelle te tjera apo me kos, si dhe duke u perzier me asortimente te tjera.Sot po ju jap nje recete tjeter per nje pilaf miks.
Per kete lloj pilafi per dy veta ju duhet:
1 qepe e madhe
250 gr kerpudha
1,5 gote uji [...]

5 Komente

nuk jam dakord,

sme pelqejne kofshat e pulave, preferoj gjoksin... smiley

une di nje menyre tjeter shume praktike e te shijshme per gatimin e gjoksit te pules... prite fileto te holle, rreth 1 cm, edhe ndaje ne copa etj... hidh nje luge gjalp ne tigan (non-stick), edhe kur te filloj te kercas gjalpi hidhi copat e gjoksit te pules brenda... leri ashtu nja 2 min, pastaj ktheji edhe leri per nja 2 min te tjera... pastaj hidhi 2 thelpinj hudhra te prera holle... leri ashtu edhe nja 2 min nga cdo ane, por ki parasysh flaken qe te mos digjet hudhra... pastaj hidhi uje, por jo shume... lere te ziej nja 8 min, duke e kthyer nderkaq mishin... pastaj hidhi kripen (mos ja hidh kripen nga fillimi sepse ngurtesohet mishi, kam pershtypjen)... nderkaq fut nanje patate te madhe ne mikrovale... (por ki parasysh te mos jete patate e re, sepse kto behen si tip qulli edhe ta shpifin... duhet te jete patate jo-e-re, te rejat jane te bardha nga brenda, jo-te-rejat jane si te verdha, edhe kane kshtu, flaky texture... por mund ti fusesh thiken edhe shihe pastaj, nqs maja e thikes ka si kokriza rere, atehere eshte patate jo-e-re, edhe ja vlen, nqs ska si kokriza rere atehere eshte patate e re, edhe sja vlen... te pakten per mikrovale, por ne pergjithesi patatet jo-te-reja jane me te pershatshme per cdo lloj gatimi se sa te rejat)... pastaj do shteroj uji prej mishit te pules, edhe do nglet gjalpi... para se te kete shteruar komplet uji hidhi ca piper te zi edhe rigon... por ki parasysh te mos i hedhesh shue nga kto te dyja, sepse nuk duhet te dominojne, me mire te dominoj hudhra se sa nanjera nga kto te dyja... edhe, kur te shteroj komplet uji, edhe do filloj te kercas gjalpi prape, edhe do filloj te zverdhet mishi, atehere lere pak ashtu sa te marr nje si tip kaverdisje te dyte, ne kete moment shuaje me birre... hidhi nja 50ml edhe ngrije cik flaken ktu sepse duhet te avulloj shume shpejt birra, ndryshe po e le te ziej shume do marr si shije te keqe, dmth 60 sekonda eshte mire, por njekohesisht nuk mund ta heqesh pa iu trashur pak lengu i birres. Servire direkt mos prit me. Mos harro nxirr pataten nga mikrovala, akoma me mire ta fusesh nen nje zgarre te nxehte qe ti behet lekura e forte. Sallata sipas shijes.

Marrim nje tenxhere te madhe me 2 l uje, e leme te vloje, pastaj hudhin orizin me mish curry te paketuar nga supermarketi, e leme per 2 minuta te nxehet. nxjerrin ushqimin, e hapim dhe sipas deshires e hudhim ne pjate! Enjoy!

23 : lol me shkrive me preferencatsmiley

flm per receten

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).