Pilaf me perime dhe peshk

Per ta bere kete pilaf sa me te lehte qe te jete e mundur, do ishte mire te preferoni qe perimet te piqen ne zgare.Si dhe orizi i perdorur eshte oriz kokergjate qe thuhet se eshte me `light` se orizi tjeter.Nuk po ju jap sasi ketu sepse secili ka guston e vet por nga perimet [...]

18 Komente

efekti i polit te veriut.

gjelle eskimezesh  e ?

smiley

dum gjell turke !

 

Une sa pashe fjalen "pilaf" thashe mos je kthyer ne Stamboll. Po si duket edhe ne Danmark, pilafi s'te ndahet.

Perqafime.

Nje mik.

Mire, mire, na hape oreksin pa ngrene ende mengjes... smiley

dola une ti fus i pilaf pra per te kenaqur nepsin tuaj.

pilaf alla turka ama, jo pilaf pinguinesh smiley

se mos e ke bere kabuni, mi... smiley

kabunija eshte amelsine moj

hahet mas buke smiley

pse kam pershtypjen, qe po hengre kabuni me ato 100 gjerat brenda nuk te bie ndermend te hash me per ca dite?! lere, se eshte teper e rende per mengjes... per momentin po shkoj te pi kafene e dyte, se ajo e para s'pati rezultat... smiley

mund te jesh ti ngrodhalaqe,

por ne pime kafen, hame kabunine, dhe pastaj i futemi bukes smiley

inxhoi jor kofi motra smiley

hahaha provo te hash pilaf pinguinesh dhe nuk je me nordhalaqe.

inxhoi jor kofi tu motrasmiley

rrofsh motra,

mos harro ta shkundesh boren nga kapuci smiley

lol

s`ka fillu ala bora ketej po pressmiley

enka,

amanet ca foto me bore, se me pilaf pinguinesh e vaj fokash per dimer na ma bedrija... smiley

Eni, me pelqen shume si i shpjegon recetat, thjesht e sakte. rrofsh, you are saving my marriage smiley

gezohem qe te pelqensmiley

pershendetje

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).