Pesë rimarrjet muzikore më të mira sipas …

sipas Andi N.H.
Toxic – Yael Naïm (Britney Spears)
Këtu kemi të bëjmë me një perlë për veshët tanë të vrarë nga Britney. Yael Naïm është një nga Izraelitet e pakta artise që kanë dalë nga flluskat e luftës për t’iu kushtuar vërtet muzikës. Ky version aq jazz dhe i ëmbël na kujton se kurrë nuk duhet [...]

2 Komente

Me pelqyen keto kenge nga prurja: Hallelujah (gjynah qe Buckley vdiq i ri), Hurt, Whiskey in the Jar.

A te shtoj edhe disa te tjera:

Ms. Jackson - The Vines (origjinali nga Outkast)

Fell in love with a boy - Joss Stone (origjinali nga White Stripes)

Mad World - Gary Jules (origjinali nga Tears for Fears), sec me tingellon zeri i tij si ai i Michael Stype te REM

Rocket Man - Kate Bush (origjinali nga Elton John)

Comfortably numb - Scissor Sisters (origjinali nga Pink Floyd)

Respect - Aretha Franklin (origjinali nga Otis Redding), Franklin i beri disa ndryshime tekstit dhe futi pjesen "r-e-s-p-e-c-t"

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).