PËRVJETOR

Krejt rastësisht m’u kujtua që sot është përvjetori i vdekjes së John Lennon-it, ish-Beatles-it të vrarë në New York, në 8 dhjetor të vitit 1980.
Pallatin ku jetonte Lennon-i ato vite, të famshmin Dakota në Upper West Side, kam shkuar ta shoh nga jashtë disa herë. Para Lennon-it, e pat bërë të famshëm Roman Polanski, me [...]

1 Komente

Kujtimi me i hershem imi ne lidhje me Beatles-at lidhet me kengen Obladi oblada. As qe e sjell nder mend vitin, por me ndermendet se asokohe TVSH-ja kishte filluar te jepte patinazh artistik, koha kur Katerina Vit ishte ne kulmin e saj dhe nje cift patinatoresh ruse fituan kampionatin ne ate vit dhe kolone muzikore kishin Obladi-oblada! Qysh atehere, u dashurova pafundesisht pas tyre.

Ju pershendes me "Imagine"! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).