Perhape lajmin!

Te jemi te sinqerte: shtypi shqiptar eshte nje luks. Sepse eshte i lire. I lire te botoje cfare te doje: ese hermetike, paragjykime te shnderruara ne aksioma dhe interpretime te lira te ngjarjeve dhe realiteteve. Si psh, Shekulli ka dhene sot nje lajm shume interesant per Zvicren:Nesër më 12 dhjetor edhe Zvicra hyn në zonën e Shengenit. Vendim ky që u mor pak kohë më parë nga Ministrat e Punëve

2 Komente

...Dikur per tu futur ne zvicer duhej pashaporta pa vize.....pastaj me vone duhej thjeshte nje karte identiteti....nderkohe qe per jo evropjanet (por rezidentet) me pashaporten duhej patjeter leja e qendrimit te shtetit ku jetoje (njera pa tjetren nuk shkonin se te lishin me e pa zvicren nga kufiri)....

Tani propozoj te hiqni ate taksen vjetore te rruges qe keni....dhe te kaloni ne euro... smiley

 

Sa të paparë që janë...hahahah hahahah hahahah... Po secili shef hallet e veta... shqipoja hall vize ka për vete, kujton se hall vize ka dhe zvicerani...

SMR, dhe nëpër aeroporte nuk të kontrollojnë më vizë? Se mesa dija para ca kohësh, 12 dhjetori vlen vetëm për kufinjtë tokësorë, kurse për aeroportet do hynte në fuqi vetëm nga marsi i 2009.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).