Për ata që nuk…

në bashkëpunim me Ervin Mile.
Ne cdo shtet normal dhe demokratik pajisja e qytetareve me nje dokument identifikimi autentik eshte nje nga detyrat themeltare. Kjo se pari sepse mundeson identifikimin e qytetareve, ndihmon ne mbarevajtjen e puneve te tij si dhe te gjitha proceseve burokratike. Ne cdo vend evropian me kulture dhe standarte perendimore zoterimi i [...]

1 Komente

 Ne jemi vend europian, por jo me kulture dhe standarte europiane..

Shteti akoma nuk u sherben mire qytetareve brenda kufijve, e jo me ne qe jemi jashte.

Pjesa me e madhe e shqiptarve ne diaspore jane me ide dhe bindje te djathta, pasi nje dite mendojne te kthehen dhe investojne ne ate vend, pra roli i tyre qe pretendojne te zene ne shoqerine e neserme ne shqiperi eshte ai i bisnesit, e si te tille do kishin nevoje per politika te djathta.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).