Peeling the blues off

© Eni Turkeshi PhotographyI was thinking about the mood of being blue and about passing the experience of getting yourself relieved from it.And i was thinking that the `the blues`may as well be compared to an onion.Because `the blues` it as well as complicated and not a mere mold that stitches to our soul.It has it`s own layers, each of them differently morphing our hidden soul shelters.And it

6 Komente

Hej, En, shume trishtim ne ate foto dhe ne ato fjale, e dashur...  smiley

"Trishtimi zhvoshk fletet

e shpirtit, e kurmi bjerret

nen barre m(e)undimesh

t'lemerisshme."

 

hehehe eshte vetem foto ajo qe me provokon te shkruaj e dashur.

no worries smiley

Shyqyr se na bone merak smiley

Na boj nai sheqerpare tani qe te na kaloje sikleti smiley

Po pra, po, mua me beri te shkruaj vargje. S'e kisha bere qe ne gjimnaz, po prit kur te vije '97 a Hurbineku dhe te me beje per nje lek, pastaj! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).