PARABUZUKU

Gazeta Tirana Observer e datës 21 janar 2009, nëpërmjet një artikulli të Qamil Xhanit, njofton lexuesit e vet se albanologët austriakë mund të kenë zbuluar një libër shqip para Buzukut.
Po të ishte i vërtetë, ky lajm do ta kishte tronditur, me forcën e një tërmeti, krejt dijen albanologjike – gjuhësinë, historinë dhe historinë e feve.
Për [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).