Pang(l)o-s

Kush e ka lexuar Candide prej Voltaire-it e mban mend profesorin Pangloss dhe teorine qe me vone mori emrin e ketij personazhi: jetojme ne boten me te mire te mundshme. Pa u futur shume ne detaje te lengshme, apo proze me ngjyre, skandali seksual i nje ministri Shqiptar verteton qe bota ku jeton Shqiperia eshte [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).