Pakti

Lipja rrotulloi edhe një herë pesëqind lekëshin në dorë dhe mori frymë thellë. Ktheu kokën, por asnjë njeri nuk ishte mbas tij. E megjithatë, që kur kishte marrë rrugën për në Bingo, vazhdonte t’i dukej sikur dikush e ndiqte. Sikur dikush e ruante. Sikur dy sy e vështronin. Dhe mendja e tij dyshonte [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).