once more with feeling…

no matter how many times we fall for it, fighting with you is always a surprise. we’ve been hundreds of time down this thorny path, we’ve left hair, blood, fingernails and peace down its barbed bushes, but it always catches us by surprise.
once it was about me crying every three seconds and storming off upset [...]

10 Komente

Bukur, e shkruar hijshem me mendje dhe me zemer! Nuk e pata te lehte te beja empati ne fakt, e empatia me te shumten e kohes me vjen natyrshem. Biles heren e pare qe e lexova, dyshova se personi perballe mund te ishte babai, pastaj e zura veten duke kerkuar per simbolika e metafora. Por nese e lexon me thjeshtesine se perballe ke vetem nje cift me dialektiken e tyre si cdo marredhenie, me konfliktet pambarim e pyetjet ekzistencialiste e shijon vertete. 

blete o dreq, gati po qaj dhe une.....

i smelled the browning cake of friendship (o gocaaaaaa).

une ta solla trafikun blete, se kto cucat skishin ndermend me e lexu smiley

vrap mas meje smiley

epo te rejat ne gjurmet e plakave shkojne smiley, kurse plakat ndjekin hijen e te rejave smiley

interesin nuk e solle ti, ate e solli heteroglossia smiley - nfakt duke e pas lexuar qe ne mengjes pjesen, s'po gjeja ndonje gje me interes per te thene, deri ne momentin qe u romantikuat ju, s'rashe dakort une, dhe vendosa t'ju pershendesja sidomeqene smiley

e pra e .

pak a shume kte thash dhe une mi goca smiley

S'ka gje bedrije, mund t'i marresh meritat smiley Mua mu desh ta lexoja 2 here meqe ra fjala...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).