ofshamë migratore

  
***
Nisi këmbët në kërkim të mëndjes
Në ato vënde ku shkelim njëherë e më
Asnjëherë
Me sy mavì, me frymë të mardhur
Me frymë të nxirë, me sy të zbardhur
Të tjerët ku janë?
A kanë shkuar, a kanë ardhur?

  
Nën mbulesën e bardhë
Në pritje të identifikimit
Koha e humbur në një fytyrë të paplakur.

  
Ti themi gjërat siç janë
Gjërat që ose janë, ose [...]

4 Komente

Një burrë i vogël e ndjek hijen nga mbrapa...

 

thanks, qofte dhe vetem per kete...

Tabiate të tjera

Fjale shterruese kjo.

Drita e njohjes, sytë ti dëmton
Filma të djegur, nuk mund të zbardhen kurrë.

Te tilla i pret robi i mirinformum nga Flor Hida, nuk te kapin n'befasi e kam fjalen.

Ndersa "U tha dhe humbi" eshte, per mu gjithnji, "mrekulli nji copet".

Kudos!

Te kam thene qe te kam te preferuarin e peshqve, dhe madje pertej?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).