OBSESIONI

 
Udhëtuam nga Elbasani në Tiranë me një mikun tonë të vjetër, profesorin e kitarës Pandi B., i cili shkonte t’i bënte një vizitë të motrës Vasilika, e cila prej kohësh jetonte në kryeqytet.
Vetëm pak javë më parë kish vdekur Diktatori; ende gjeje në parqet, lulishtet dhe anët e rrugëve altaret e vogla, të spërkatura me [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).