Nje novele e Migjenit

nga Mors Syphilitica
“ …buken tone perditshme falna ne sot..” – eshte titulli i njeres prej novelave  te te madhit Millosh Gjergj Nikolla. “Novele” sic quhet ne gjuhen teknike letrare.

Nje pjese jete e pakohe, e vjeter sa popujt e  vujtun, qe ne brendesi te saj shprehe ne menyre melankolike nje proces te tere intimiteti te treguarit [...]

1 Komente

T.C. - mos e prish doren me nje shkrim te tille. Refuzoj te lexoj dicka qe flet per Migjenin dhe shqipja eshte percudnuar. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).