Një buzëqeshje


Një buzëqeshje Autor anonim
Një buzëqeshje ‘s’kushton asgjë, por dhuron shumëçka. Buzëqeshja është vetëm një moment, moment që zgjat përgjithmonë Nuk ka të pasur që të mos ketë nevojë për një buzëqeshjeNuk ka asnjë të varfër që do të pasurohej me një të tillë. Buzëqeshja shton pasurinë e atyre që e marrin. Pa varfëruar pasurinë e atyre që e japin. Buzëqeshja rrezaton një shtëpi sjell mbarësi në punë dhe është eliminuesja më efikase e telasheve.
E nuk mund të lypet, merret me qera apo të vidhet;
sepse nuk ka asnjë vlerë
nëse nuk jepet me gjithë shpirt.
Shpesh miqtë nuk kanë kohë as për një buzëqeshje
Prandaj jepni tuajën edhe për ta dhe do të jetë e thjeshtë fare të kuptoni
se askush nuk ka nevojë më shumë për një buzëqeshje,
sesa ai që nuk mundet dot një buzëqeshje të japë.


A SmileAuthor Unknown
A smile costs nothing, but gives much-It takes but a moment, but the memory of it usually lasts forever. None are so rich that can get along without it-And none are so poor but that can be made rich by it.
It enriches those who receive, without making poor those who give-It creates sunshine in the home, Fosters good will in business, And is the best antidote for trouble-And yet it cannot be begged, borrowed, or stolen, for it is of no valueUnless it is given away.
Some people are too busy to give you a smile-Give them one of yours-For the good Lord knows that no one needs a smile so badlyAs he or she who has no more smiles left to give.

10 Komente

Ka lloje e lloje buzëqeshjesh ama...

buzë-qeshje prej budallai -silly-

buzëqeshje "ik re me vërte e?" -hahaha-

buzëqeshje festive. :]

buzëqeshje me sy (flertuese) )" title="perplas qerpiket" /> 8-)

Buzëqeshje prej nerdi: -atehere-

buzëqeshje e turpshme -hihihi-

buzëqeshje... ça buzëqeshje, kakarisje fare LOL

buzëqeshje e dhompërjashtshme ëngjëllore (A)

dhe e preferuara ime: buzëqeshje djallëzore -djalli-  °^°

 

Fryderyk Franciszek Chopin: Chi non ride mai, non è una persona seria.

Epo une qenkam personi me serioz ne bote atehere smiley

Miononno : Ride bene chi ride per ultimo. 

René Claire: Credo che ridere sia il vero segno della libertà.

s'kishe vendos te behesh person serioz ti duke ndrru blog??? smiley

 

mua me pelqyen shume shkrimet dhe analizat te blogu tjeter

rrofsh T_Red smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).