netë dhe beton

***
Mu duk e ftohtë
E zhveshur
Asgjë për të dhënë
Asgjë për të fshehur
Zemra e saj e verdhë
Përgjysëm e fikur
Sytë vezullorë
Në kurrësi të ikur
Ndaj ia dhashë Natës
Veshjet e mia
U mbështollëm të dashuruar
Njeriu dhe Gjithësia

  
*** (in the works)
Ke frikë nga unë
A thua se e di
Sa dashuri kam vrarë
Unë vras dashuri
Me dorën time të parezistueshme
Me syrin tim të zi
me jetën [...]

15 Komente

me shijoi ritmi I ketyre. Me nje dore te hedhin, me tjetren te presin, folesi ben rrokade me ndjenjat e imazhet qe perftohen.

mo mire ashtu siç ishte smiley

rrofsh, rrofsh, me boren si vate?

ket here qesh i gzum se e mashinova, prapseprap ma dha ndamar tkokes. fjeta si luan zhegu dy dite. edhe neshjet i pashe si polic stadiumi smiley

Ca neshjesh, ca luani...
Untu rre shkit gj ithan eeej.

noten shoku. folna.

Po e pate akoma ate poezine qe kane shkruar bashke ginsberg, keruak dhe kassadiu, na e foruardo nje cike. Bongjum.

Pull my daisy
tip my cup
all my doors are open
Cut my thoughts
for coconuts
all my eggs are broken
Jack my Arden
gate my shades
woe my road is spoken
Silk my garden
rose my days
now my prayers awaken

Bone my shadow
dove my dream
start my halo bleeding
Milk my mind &
make me cream
drink me when you're ready
Hop my heart on
harp my height
seraphs hold me steady
Hip my angel
hype my light
lay it on the needy

Heal the raindrop
sow the eye
bust my dust again
Woe the worm
work the wise
dig my spade the same
Stop the hoax
whats the hex
where's the wake
how's the hicks
take my golden beam

Rob my locker
lick my rocks
leap my cock in school
Rack my lacks
lark my looks
jump right up my hole
Whore my door
beat my door
eat my snake of fool
Craze my hair
bare my poor
asshole shorn of wool

say my oops
ope my shell

Bite my naked nut
Roll my bones
ring my bell
call my worm to sup
Pope my parts
pop my pot
raise my daisy up
Poke my pap
pit my plum
let my gap be shut

fh,  me pelqeu kjo dhe shpejt e shpejt m'u shkrep ta perktheja, si per shplodhje pas pune. smiley

Hai paura di me

quasi lo sapessi

quanti amori ho ucciso

Io uccido amori

con la mia irresistibile mano

con il mio occhio nero

con la mia vita inabitabile

con il mio occhi nero.

Hai paura di me

quasi lo sapessi

quanti amori ho ucciso

per arrivare fin da te.

adesso hai paura di me

quasi lo sapessi.

forse mai non volevi una vera cena

prima di dormire?

Ana smiley

Ho me se s'te ka lodhe shume smiley

po merrem akoma me kte.

rrofsh

Po jo pra, s'me lodhi hic. Isha lodh nga shifrat e per t'u shplodh i futa nje te perkthyer. smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).