Neo-konservatizmi Amerikan

nga Joshua Muravchick
artikull i botuar ne The National Interest (Shtator 2008 )
Muravchik eshte studiues resident ne American Enterprise Institute

Nqs duam te krahasojme arritjet mes politikave te ashtuquajtura ’realizem’ dhe ‘neo-konservatizem’ me pare duhen percaktuar termat e references. Realizmi permban dy teza kunderthenese. Njera teze thote qe sjellja e shteteve duhet ti permbahet interesave te tyre natyrale. Prandaj, [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).