Në s`kam

Në s`kam
Në s`kam rënë akoma në gjunjë,S`kam ftohur ballin në dhe,S`kam kthyer verën në ujë,S`u kam dhënë bukë të unjëve,S`kam parë ëndërrën e fundit,S`kam jetuar si duhet, s`kammë ç`të them dhe hesht; nëpyes veten pse shkruaj kurhedh në letër këtë rrjesht,Arsyeja është e thjeshtë
Të qenit çfarë je. Pus. Qiell, Syi hapur a mbyllur si dorë [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).