…Na morshin te ligat e djathit…

Lajmi dramatik erdhi…. pas disa ngritje taksash per disa lloje produktesh evropjane….sot u mor vesh qe djathi yne “Roquefort” do te taksohet 3 fish nga komshinjte tane Amerikane dhe do te futet tashme ne produktet me te taksuara te Evropes nga USA.
Eshte nje tragjedi e vertete, nje hidherim i pafundt sepse kjo do te thote [...]

1 Komente

Huh. Amerikanët paskan fillu fushatën "War on cheese" - french version.

Huh prapë... më dhe një ide të re... për të shkruar diçka. thnx për këtë artikllën, edhe idenë. 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).