Na ishte një herë (që mos qoftë) – Kombinati (II).

.
. Nuk e di mirë përsenë, por imagjinata ime e hershme përqaste vetvetiu tekstilistin me macen. Ndoshta sepse edhe njeri edhe tjetri i përkisnin dy botëve sa misterioze aq dhe të paarritshme : askush nuk m’a ushqente idenë se kur të rritesha do të behesha tekstilist ndërkohë që mamaja ime më kish ndaluar macen. Ndoshta, pasi sikundër edhe macja, tekstilisti shihte një botë dyngjyrëshe : e

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).