My eyes- by Aleksandër

My eyes

With my eyes…
I see you and
You see me

With my eyes I see a test
With my eyes I see a ball
With my eyes I see a plane

I can fly all around
with my eyes

You and I are not who really are
These eyes are a piece of us
With these eyes we can see a dream
And face our fears…

Syte

Me keta sy
Te shoh ty
E ti mua.

Me keta sy shoh nje test
Me keta sy shoh nje top
Me keta sy shoh nje avion

Mund t’i bie fluturim
Gjithe botes me syte e mi

Ti dhe une nuk jemi
ata qe dukemi

Keta sy jane aty-
Per te pare nje enderr
E perballur me friken.

10 Komente

Kete poezi,do ta kishte zili cilido poet qe pretendon te jete i tille.

Ky femije paska mendje te ndritur.  Jepi shtyse avocados, se do te kete nje te ardhme premtuese. Mbi te gjitha , eshte inteligjent. Urime

Falemnderit J & Melard!

Ajo strofa e parë të huton kur di moshën e Aleksandrit.

Beme prind te te ngjaj smiley

Genet nuk tradhetojne kurre smiley

 

 

Avocados!Mos e ekspozo Aleksandrin se do ta"hane me sy".Do marre permasat e Aleksandrit te madh.

Perqafime dhe ty dhe Aleksandrit

goca rrofshi, nexh te fala andej...smiley akell, e pyta per ato te fillimit, por nuk me rrefehet smiley

Papi, te perqafoj dhe te lexoj, dhe te uroj gjithe te mirat.

Gezuar te gjitheve!

Po normal që s'do të të rrëfehet; ça është ai, llafazan koti e ? Aleksandri, ç'ka për të thënë, e thotë me dy fjalë. : )

Kam gjithmonë shumë shumë kënaqësi ta lexoj dritën e Aleksandrit. Falemnderit ty që e sjell këtu.

Ja gëzuar in advance! : )

po kur te rritet ky Aleksandri nga do te fshihemi ne qe pretendojme se shkruajme?

e thone pastaj se letersia po zbehet...

H, a big hug for you. No worries, A wants to be a policeman smiley

cheers!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).