Moonlight drive

nga Loer Kume
Gjithmone e kisha imagjinuar plot fantazi nje moment te tille dhe ja, tani po e jetoja. Ajo ishte para meje. Une pas.
I shihja prapanicen e lezetshme, pak te mbledhur e dobesuar qe nga hera a fundit. Ngjitej me nje sportivitet te plogesht. Shkembi ishte tere rremba e gremca grrices qe po me pelqenin [...]

11 Komente

Tronditese, e dhimbshme, per me teper kam humbur nje mikeshe ne moshe shume te re nga nje semundje e tille dhe e kam parasysh c'ndjesi eshte. Nuk me pelqeu pjesa e goditjes, megjithese e kuptoj zemerimin e personazhit. Shume e bukur, e pershkruar me shume ndjenja pjesa e dashurise dhe e luftes me Ate tjetrin! Nja dy gjera te vockla tek-tuk duhen redaktuar, por s'kane rendesi para mesazhit shume domethenes qe percjell gjithe tregimi.

Po cmendesha duke i thithur. E lepiva pas veshit. Filloi te levizte duart ashtu si mua me cmendte. Kembet po i tensionoheshin. Filloi te bente levizje konvulsive. Kerkonte. Lepinte gishtat e mi. I shtrengova vithet deri sa bertiti. Ishim te eger. Thonjte i kishte ngulur ne gjoksin tim. Shtrengonte fort. Dhe une u zhyta ne te. Isha nje i cmendur. Tere gjoksin e ndjeja te me hapej. Zemra po me cahej. Po e perplasja fort. U drodh, bertiti, u perpelit, dhe une bashke me te, rame te keputur ne zall.

                                                                    Powered by Channel X

 

 

                                                                   

Macosx, nuk eshte ai mesazhi qe percjell tregimi, po sic duket je ngrit me endrra te keqija sot per faj te Channel X. smiley

ky tregim eshte be telef dhe mo perpara

http://arkivi.peshkupauje.com/moonlight-...

mua me duket shume i sajuar, adoleshentesk. Si historite qe i gjen vec neper ato filmat qe bejne grate te qajne.

Gjithesesi i shkruar lezetshem. Lexohet rehat smiley

 

Une s'e kisha lexuar me pare, por nuk me duket dhe aq adoleshentesk, ndoshta sepse nje histori e tille me ka prekur nga afer, por perkunder ketij djaloshi, i shoqi i mikeshes sime( nje horr horri)  e la vetem ne ditet e fundit dhe jo vetem qe s'u perpoq ta bente te qeshte, por ia nxiu dhe ia hoqi ate deshire te madhe qe kishte ajo per te jetuar.

Ana H e di te keqen xhaxhi qe nuk eshte ai mesazhi qe percjell tregimi POR problemi eshte qe duhet te ndjekesh 2 ore film porno per te marre vesh qe Sanija (aktorja kryesore) vdes ne fund smiley Gjithsesi me pelqeu tregimi por nuk bie dakord per titullin i cili duhet te ishte SEKS DHE DAJAK smiley Per pjesen tjeter jam dakord me desin qe eshte specialiste telenovelash smiley

Te keqen xhaxhi?! smiley

p.s. nuk shkruhet ne mes te fjalise me germa te medha, o xhaxhi... kaq i madh sa je, duhet ta dije kete... smiley

Ik re dreq, se Sanije me të madhe shkruhet smiley

Me duket sikur po nderthurte nje "Love Story" me nje "Tango e fundit ne Paris". Megjithate ka mundim dhe perpjekje per te futur sensualitet  ne tregim, e nderthur me elemente erotik te tipit Kadare. Nuk ka pornografi. Sentimenti dhe revolta ndaj humbjes nuk japin zgjidhje llogjike ose me mire ka ndethurje te zgjidhjeve adoleshenteske. Mbase autori eshte mjaft i ri ne moshe ose ndryshe qofsha i gabuar, e ka shkruar per moshen e "rinise mbasadoleshenteske", pasi edhe pasuria e leksikut nuk eshte e sofistikuar dhe me kolorite.

Autori është një halabak rrugësh... të shkul dhëmbët ai...mirë që nganjëherë e ndalon të pirën dhe të vrapuarit pas/prej femrave vetëm për të shkruajtur smiley

per ata qe nuk kuptojne mund edhe te vendosni nje tabele me figura me titull

per femije te shoqeruar me prindin smiley

 

seriozisht tani

keta adminet, kur degezon padashur ndonje teme politike, menjehere bejne gati fshesen, ndersa ne keto keto temat e letersise as qe e marrin mundimin te fshijne ndonje gje...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).