Mjete transporti...

Ajo qe na ra ne sy fshatrave te Fierit ishte perdorimi ende shume popullor i kafsheve si mjet transporti. Jo se gomeret, mushket dhe kuajt perbejne ndonje cudi, por nje dendesi e tille na beri shume pershtypje. Pleq, plaga dhe te rinj, vetem apo ne cift udhetojne mbi thundraket, arsyet jane te ndryshme por nje gje mbetet e pakundershtueshme, eshte nje zgjedhje ekologjike.

Nuk eshte se ne fshatra te tjere te Shqipiperise nuk perdoren per transport, por ketu dukej sikur ndodhte me teper se kudo tjeter.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).