Mjegulla

nga Dorina Bebja
Qyteti ishte ngrysur më i heshtur se asnjëherë tjetër .Dukej sikur cdo gjë ishte fshirë  e përpirë nga një mjegull  e shfaqur krejt papritur  që prej disa ditësh.Në lajme thuhej që kishte patur dhe aksidente.Mjegulla bëhej gjithnjë e më e dendur .

Pëshpëritej nëpër  qytet  se një ditë më parë  ,aty nga muzgu ishte [...]

2 Komente

hapja e tregimit eshte e mire

deria aty ku thote; banoreve filloi t'u pelqente kjo gje

me tej tregimi behet i rendomte

 

Rrefim i mire. Skica ecen, funksionon, ka nje lloj damari Lovecraft (deri ne rreshtin e fundit - Lovecraft nuk tregonte asnjehere ç'ishte dhe nga vinte tmerri) perzier me Camus ("Murtaja" e famshme).

E shoh me teper si ushtrim, mbase autori eshte duke kerkuar stilin apo udhen e vet. Dhe mbase mund te rregulloje, ne rruge e siper, ca gjera te vockla neper fjali.

Megjithate, me duket skice e mire.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).