MIDIS DUKJES DHE TEJDUKJES (I)

Sot ndërkohë që po udhëtoja me tren e po shfletoja “Njeriun e Padukshëm” nga R. W. Ellison, u ndërpreva harbutçe nga një bisedë e vrazhdë telefonike.
Në fillim mendova se telefonuesja, një vajzë ndoshta tek të tridhjetat, po fliste me vete, sic mund të bëjë vaki ndonjëherë me çdokënd, por jo, ajo vetëm kishte vendosur kufjet [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).