Metafizikë e komunikimit.

. Kundër-esé mbi marrëdhëniet midis individit dhe kulturës.

.

.

. Çka i mbetet skenës mediatike shqiptare të javëve të fundit nëse i heqim histerinë vrastare ypjane, britmat e çfaqjes filmike marubjane dhe akrobacitë seksuale pangoiane ? Pako gjë do të thotë shumëkush pasi, çuditërisht, turmat pagane të militantëve ende s’kanë dalë nëpër rrugë për të vallzuar nën tingujt e daulleve të shiut –

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).