Mendime te lira

nga Alket Bushi
1.Arsye e mevonshme. – Te gjitha gjerat qe jetojne gjate, pak nga pak ngopen aq shume me arsye, saqe origjina e tyre e paarsyeshme duket tani e pamundur. A nuk beson ndjenja se behet fjale per nje paradoks dhe blasfemi sa here qe asaj i tregojne historine e sakte te origjines se dickaje? [...]

2 Komente

Artikull qe javlen ta lexosh.Te thuash mendimin e lire

eshte normale dhe me vlere.Kete artikull duhet ta

lexojne tipa si Bubi Kacurreli qe nuk dine dhe nuk kuptojne

cdo te thote mendim i lire por mendojne vetem te ofendojne mendimet e te tjereve.Nuk mbrohen mendimet qe ke duke ofenduar mendimine tjetrit,por mbrohen me argumenta,ne se nuk ke argumenta me mire hesht se sa ofendon tjetrin sidomos kur nuk e njeh personalisht.Me vjen keq per administratoret e peshkut pa uje qe me sa kuptoj kane nivel shum te ulet mendimi dhe profenosinal.Ne japim thjeshte vetem mendimet tona per artikujt ose personazhet qe diskutohen ne kete blog dhe nuk vendosim per te ardhmen e tyre.Edhe sikur ky blog te jete i paguar per te bere propogande per persona te vecante,mendimi i lire i ben vetem mire atij personi ,pasi e sheh veten e tije se si mendojne te tjeret per te dhe sa vlera ka.Une nuk ofendova njeri me fjale te pa moralshme dhe nuk e kuptij pse me quajten abuzues ketu te peshku pa uje?

Ka ikur koha kur goditej mendimi i lire.

E liria e fjales lidhej me zinxhire. 

" Mos harro! – Sa me shume qe ngrihemi, aq me shume te vegjel dukemi ne veshtrimet e atyre qe nuk dine te fluturojne."

Dhe do te shtoja: "nje dite, do t'ju zhdukemi krejt nga syte".

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).