Me nje thike Wusthof, nje qepe mund ta presim ne 365 pjese

Për ta vërtetuar se sa precize në prerje janë thikat  ”Wüsthof”, ata kanë pregatitur një kalendar në të cilin kanë prerë një qepë në 365 rriska, ku secila pjesë përfaqëson një ditë. Ja një ide tepër inteligjente meqë jemi në prag të festave të fundvitit.

E-mail juaj: 

Shperndaje kete artikull:

4 Komente

 Reklama si kete gjen me tonelata dhe skuptoj pse duhej sjelle ketu tek peshku. Ndersa persa i perket cilesise, eshte fakt qe thikat Solingen/Wuesthof jane shume pas thikave japoneze, qofte nga materiali, menyra e pergatitjes, mprehtesia e pesha.

prejme-presim ( versioni i sakte)

t'u bera ferre me korrigjime  une ty smiley

patriot,

nuk doja as qe te paraqes dicka te papare me heret, por thjeshte ideja qe 365 foto te ndryshme jane bere per 365 feta te qepes, qe nuk eshte e lehte, mendoj. Kjo pasqyron precizitetin e prerjes me Wusthof. Pra thelbi ishte ky, se gjera te ngajshme kam paraqitur para 3 vitesh ne blog.

 

 

@flo,

o do ma mesosh shqipen, o do ma ndalosh te postoj ne blog. apo ndoshta mos po me ben shantazh te te punesoj si lektor smileysmiley

jo te bera "shantazh" qe ta korrigjoje smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).