Me kujtimesh

Me kujtimesh

(Shokëve të shkollës)

Qytetin,
me qindra kilometra,
dhe kohën,
disa vite
larg.
Mbi shpinë të kujtimeve i mbarta,
i afrova fare pranë.

Dhe vite të shumta do të rrjedhin,
mes kujtimesh,
ne prapë do të rendim;
mes shoqesh e shokësh të dashur,
kohët e rinisë
t’i kapim, t’i prekim.

---

Ll. K.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).