Mantë

Manteja eshte nje  lloj makarone e veçante turke e mbushur me mish.Shumekush mund ta krahasoje dhe me tortellinin, pasi ka njefare ngjashmerie, ndonese jo krejtesisht.
Per pergatitjen e brumit te saj ju duhen;
1 gote e nxehte uji
2 veze
kripe
miell
Per harxhin e brendshem ju duhen;
350 gr mish i grire
1 qepe e madhe
piper i zi
kripe
 

Pergatitja e mantese
Fillimisht pergatisni harxhin [...]

3 Komente

bravo !

por bere c'bere ju afrove atij taratorit te shkrete per shoqerim gjellesh smiley

Enka, moj Enka, nese une do vendos ndonjehere te gatuaj, do te ndodhe vetem nese do gatuaj recetat e tua! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).