(Malevonia) - Sovrani i Madh

Sovrani i Madh

Tek Sovrani i Madh, vajti
sovrani popull, që të ankohet
për të këqijat që po vuante,
si mallkim.

Sovrani mëshirëplotë premtoi:
Do të ketë lehtësim.
Mund të zgjedhin mes Lebrës
dhe Barbarëve...

Amin!

2006

---

Ll. K.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).