(Malevonia) - Ata përgjërohen

Ata përgjërohen

Ata përgjërohen për të vërtetën
dhe e kryqëzojnë atë përditë

Mbushet Kutia e Pandorës, i zmadhojnë përmasat.
E prapë e prapë.

Por E vërteta djeg, djeg e përvëlon...
Kush skuqet, kush zverdhet? Rroba e zezë
as kuqet, as verdhet.

Një rrobë
që imponuan
të huajt.

---

Ll. K.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).