Mafia dhe politika në Shqipëri dhe Kosovë

Intervistë: Misha Glenny autor i McMafia, librit përkthyer në 36 gjuhë, në një rrëfim për Rudina Xhungën

Glenny: “Jo feja, por krimi dhe korrupsioni po ju lënë jashtë BE”
Glenny: “Nëse vërtetohen disa akuza për manipulimet në zgjedhje, çështja është shqetësuese në rang ndërkombëtar”
Glenny: “Konkurrenca mes grupeve shqiptare në Kosovë është më e ashpër se ajo [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).