Madre Chillyetta : U frymezova nga predikimet e Baba Berishes

Adhuruesja me e re e Tempullit Berishian , Madre Chillyetta rrefen per here te pare publikisht historine se si ju largua jetes material per tju perkushtuar asaj hyjnore.

Ishte nje fjalim i Baba Berishes qe frymezoi Madre Chillyetten duke i ndezur pasionin per besimin berishian i cili numeron miliona anetare ne te gjithe planetin.

Te degjosh zerin e Atit te Selise Blu eshte shpetimi dhe parajsa, thote Madre Chillyetta. Baba Berisha eshte rruga, tuneli, buxheti, jeta dhe e verteta. Gjate faljes se 8 dhjetorit une pashe disa vizione te se ardhmes se larget te mbreterise se Baba Berishes. Pashe tunele, ndertime, mafioze te arrestuar, pashe opoziten ne parlamnet. Aty ndjeva se kjo ishte motivi dhe qellimi se ciles do ti kushtoj jeten.

Thuhet se Madre Chillyetta ka ftuar ti bashkohen besimit berishian edhe mikeshat e saja si Gjoni Ingrid Pagezori, shen Elda Madonna, Zajmina Madalena Vasjari, Rovena Stefan Bardhi dhe Rozana Radikalisti.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).