Lutja e Shkrimtarit

“Ati yne që je në qiell, jepna fuqine të mbajmë gojën mbyllur kur s’kemi gjë për të thënë! Falna durimin të thellojmë një punë përpara se të shkruajmë mbi të! Frymëzona me një ndjenjë të mprehtë të drejtësisë që të flasim jo vetem me paanësi, por dhe të sillemi ashtu! Shpëtona nga grackat e gramatikës, [...]

3 Komente

Me mire se kaq, prishet! Kjo duhet shkruar neper muret e te gjitha redaksive te gazetave, tv, e kudo ku njerezit pretendojne te shkruajne. Duhet te jete e barazvlefshme me shkrimin neper gjykata "Ligji eshte i barabarte per te gjithe".

ashtu qoftë jo vetëm për shkrimtarët!

kjo duhet shkruar ne muret e klasave,menyra me e mire per t'mos u harruar kurre,si tabela e shumzimit!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).