LIBËR I RI

Libri im “Shqipja totalitare” ka dalë tashmë në shitje dhe mund të gjendet të paktën në disa librari të Tiranës. Libri është botuar nga shtëpia botuese Çabej, në gjerdanin Excipere, të drejtuar nga Ledi Shamku-Shkreli, e cila i ka shkruar edhe parathënien.
Vizitorët dhe komentuesit e rregullt të blogut do ta mbajnë mend se disa pjesë [...]

6 Komente

Suksese, xhaxha!

Do ta lexoj patjeter, per me teper qe eshte nje fushe qe me intereson shume.

Nuk e kam idene ç'ka ky liber brenda. Mbase do ta kem nje ide nje dite prej ditesh. Thjesht nje pyetje te vockel per ndonje qe e ka lexuar apo dhe per vete ate qe e ka shkruar :

Ky liber, a ndermerr nje perqasje te problemit tone te shqipes me problemin gjerman te nazizmit apo me ate rus te komunizmit ? Me nje fjale, a nderton nje tablo me krahasime te shkaterrimeve te gjuhes nga diktatura ?

O Hurbo, me jep adresen dhe ta dergoj une librin si pershqesh per vitin e ri!

Kam shume kenaqesi kur bej dhurata ne fund viti!

Falemnderit. Njehere tjeter. Gezuar Vitin e Ri.

E kam seriozisht, nese je i dhene mbas letersise dhe gjuhesise. Mua sme kushton asgje pervec kenaqesise. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).