Lezetet e familjes

Ephraim KISHON
Përkthyer nga Robert Shvarc
Kësulëkuqja e tmerrit
Koha: ora 9 e darkës. Prindërit janë në kinema. Rafi ka mbetur në shtëpi, nën përkujdesjen e të pakrahasueshmes Rexhina Poper. Ai rri shtrirë me syçkat hapur në krevatin e vogël dhe gjumi nuk e zë dot.
Ndriçimet e rrugës hallakatin ca pamje të frikshme dritë-hijeje [...]

1 Komente

Eh te shkretet kalamaj, thuaj... edhe perrallat me Kesulkuqen jane horror... smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).