Lezete Stambolli

Ajo ç'ka e ben te veçante Stambollin, kete qytet te madh te njohur me bukurite dhe problemet e çdo qyteti metropolitan, nuk eshte vetem madheshtia e tij kulturore,natyrore,historike , por disa zakone apo menyra jetese te veçanta per kete qytet.Jane keto te fundit disa gjera qe çdokush i di se mund te behen vetem ketu , ose se paku njerezve i pelqen me shume ti perjetojne ketu.Njera prej ketyre

16 Komente

Si perhere te knaqin shpirtin postimet e tuja smiley

flm moj shoqesmiley

por jo te tere mendojne si tismileymgjth s'me intereson kush se s'kam dale per gazetare ne blog shkruj per qefin  timsmiley

ps.na i ke tha syt anej ke ai veni tjetersmiley

Ku di une mi, noshta ngaqe une vdes per turqine smiley dhe me cmallin kto pershkrimet e tuja dhe ma sjellin te gjalle. Por mu m'pelqejne shume per vete.

Ate venin tjeter e kam myll fare, se u bona si komt e dhise smiley 

 

smiley

e pash e pash.

amon mi si se pim i kafe m'turqini bashksmiley

ajt mi se skom vdek hala.

Kur mali nuk shkon tek Muhameti është Muhameti që shkon tek mali

smiley  smiley

dreqi e morri, bera nje postim te gjate ktu por u dogj... nejse xhanem, pershkrim i lezetshem ky... shume kshtu, hmm... si me e thene... ose s'po e them fare me mire sepse ndoshta t'krijohet pershtpja se po te gjuaj.

po ky peshku ne mes dy copa buke nje here, nuk ka hala? smiley

patjeter qe pa hala.

 

dhe gjynah qe te paska shkuar dem tere ai shkrim o 23.

jo per gje po ke kto shkrimet e shkurtra ku mundohesh me "fshi" kunjat ,nuk i argumenton dot ato mjaftueshem.

ca je duke thene per Zotin? lol

Unë midhjet mbaj mend si tradicionale nga Stambolli, që i shitshin aty afër bregdetit.

p.s kot "na shan" ne muzeal persons. Kur kam shku në Stamboll kam ndejt me orë të tëra duke parë muzeun historik edhe Hagia Sofinë. Ishim çift kur shkova e kishim ngel gati pa pare fare aty nga dita e tretë, u vumë në dilemë tashi, të shkonim në hamam apo në muze. I won. smiley

Fotot për fat të keq i mori lumi se mu prish PC-ja ku i kisha hedh smiley

 

23: une thjesht ju pergjigja komentit tend apo nuk ua di valle dhe kuptimin e tij?

 

J:ne fakt nuk eshte se i shaj por nuk me pelqejne turistat qe ikin me qellim vetem me pare muzete dhe per te mos jetuar qytetin dhe ritmin e tij.me vika keq qe paske humb fotot.

nga ana tjeter ne Turqi vertet qe ka ca muze te mrekullueshem.Hagia Sophia eshte nje mrekulli me vete psh.

jo vallahi... por kam besim se ti ja ke gjetur kuptimin.... pse nuk ma thua edhe mua? smiley

epo kur se di ti kuptimin e komentit tend si ta di une?

 

Merak e kom ket Stambollin!

Edhe pa shkrimet e Enit.

edhe une o Emo.aq shume sa s'me rrihet pa shkruar per tesmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).