Kush janë myslimanët radikalë?

John L. ESPOSITO, Dalia MOGAHED*
Pyet ndonjë ekspert të politikës se si mund ta dijë se Perëndimi po e fiton luftën kundër terrorit, dhe përgjigja e mundshme do të jetë: “Kur Bota Islame ta refuzojë radikalizmin.” Por, kush janë myslimanët radikalë** dhe kush e ushqen tërbimin e tyre? Secili politikan ka një teori: radikalët janë fundamentalistë [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).