Kulti ’09 kurorëzon Fituesit e Edicionit te pestë

Tradita, e formuar nga Akademia KULT, formëson rrugën e saj. Në Altarin e Kultit janë kurorëzuar emrat më të njohur të artit dhe kulturës bashkëkohore të shqipëtarëve.
Ismail Kadare – Shkrimtari më i mirë
Shkrimtar i njohur shqipëtar,protagonist prej të paktën 30 vjetësh në jetën kulturore, artistike, dhe politike.

Dhimitër Anagnosti – Filmi artistik më i mirë
Personazhi qe [...]

1 Komente

E kapa pak me vonese dhenien e cmimeve, por e pashe gjer ne fund. Eshte nje aktivitet interesant dhe, me sa pashe, vleresimet qene shume te drejta. Si spektakel, packa perpjekjeve te medha, kishte dicka qe s'shkonte, por me kenaqi fakti qe aty qene mbledhur vertet artistet me te mire shqiptare. Me ngjau si nje "Oskar ne miniature". Te pakten, ca shfaqje e filma qe i kam pare dhe vete, perbejne vertet Kult!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).