Kujtime muzikore dhe jo vetem

Kisha nje kitare, dhe nje pistolete TT Doja te beja karriere, me njeren apo me tjetren, dhe e dashura
me quante Jeff si Jeff Beck, ne shqip e thoshte Xhef duke u zgjatur tek F-ja.
Poshte shoferet e kinostudios.
Poshte Festivali i Kenges Se Lehte dhe poshte dasmat me orkester.
Une ferkoje kitaren me nje dore e vajzen me [...]

4 Komente

Jam plotesisht dakord me ty, BBF, Tirana Tv, Shijak Tv & Co... nejse, jo deri tek tritoli, mbase smiley

Mbi te gjitha me cudisin shijet muzikore te mases me te madhe te popullsise, qe i quajne kenge popullore kenget e Sinan Hoxhes e ca te tjereve qe s'ua di emrin dhe e kane poshteruar ne maksimum muziken e vertete popullore. Sa per muziken e lehte, jo cdo gje duhet hedhur poshte. Ka gjera te bukura, mgjth. te pakta.

Nqs te pengon gjendja financiare gjysmat e lekeve te tritolit ti jap une...

p.s. Ska smiley ne fund!!!

Ragazzi, ndal dhunes! Perdorni masa jo kaq shkaterrimtare, se keshtu i bie qe te zhytemi ne batakun e tyre! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).