Koha e Kometes

Koha e Kometës është realizimi më i ri shqiptar. Ngjarjet zhvillohen në vitin 1914, atëhere kur Princ Wilhelm Vid emërohet Mbret i shqiptarëve dhe në gjithë Ballkanin fryn një erë lufte. Personazhi kryesor i filmit quhet Shestan ( Blerim Destani ) një djalosh mysliman i cili sëbashku me katër shokët e tij nisen të luftojnë [...]

2 Komente

Pasi kam lexuar librin, prej filmit ngela shumë i zhgënjyer...

Aktorët si shtylla betoni, pa plastikë fare... dialogjet - si e përmend edhe vetë si të vdekura e të shtirura.

 

Edhe une u zhgenjeva. Libri kishte potencial skenari me apel global ne ditet e sotme...po cti bosh..ai stan ato bylmez ka

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).