Klienti i kenaqur dhe klienti besnik

Shumë kompani shpenzojnë shuma të mëdha parash për të tërhequr klientë të ri, ndërsa në anën tjetër i anashkalojnë klientët aktual. Kjo sepse nuk e kanë kuptuar konceptin e blerësit të kënaqur dhe atij lojal. 
Sipas disa statistikave, 60-80% e konsumatorëve të cilët ia kanë kthyer shpinën kompanisë dhe janë orientuar drejt konkurrentit, paraprakisht kanë deklaruar [...]

2 Komente

CRM eshte gjithmone e me e rendesishme dhe e vleresuar me duket mua...forca dhe rendesija e saja varet nga rendesia e biznesit ne fjale.

 

Pse eshte kaq e veshtire te perdoren fjale shqipe?

A nuk mund te kishte perdorur autori fjalen BESNIKE ne vend te Lojal e Lojalitet? Jo vetem lojal nuk eshte fjale shqipe po eshte dhe bastardizim komplet i fjales origjinale. Fjalia duket shume qesharake.

te pakten per ato fjale qe i kemi te sakta ti perdorim, ne vend te huajzojme me vend e pa vend. kjo tregon vetem nje injorance te plote gjuhe.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).