Kjo nuk është një apologji për rininë!

nga Andi N. H.
-  O çuno, i kafe dhe i uj’ pa gaz t’lutem!
E ç’të mos bëhesh sedentar kur dhe tek kjo fjali bazike ke difekte gramatikore?

O çuno/goce gjej diçka për të kanalizuar energjitë! Leri kafet dhe investo në pasionin tënd. Bli një aparat fotografik, një instrument muzikor, një program kompozimi, një top futbolli, [...]

6 Komente

Të kishe nxjerrë në foto ca femra blloku me zhapone, e kishe mor i pesë prej meje.

hahahah me te piktuaruar sesa Platineta.

 Eshte pa diskutim mesazhi me i mire, me i qarti, me i dobishmi dhe me i drejtperdrejte qe kam ndeshur gjer me sot.

 

O Gjon per kete kinezen ne krahe te majte te fotografise e ke llafin?

Kinezja (sipas meje nga Kuala Lumpur) ne krahun e majte me duket shume simpatike. 

Gjej gjithsesi shume me vend mesazhin: bej diçka, çdo dite bej diçka per veten, per ti rritur vleren vetes...dhe ne darke shko dhe tako kete kinezen.

Kam shkuar per here te pare Kine ne vitin 1995. Nje miku im kinez me tha: "po deshe te behesh i pasur martohu me nje kineze." Vertet i them, po si keshtu? Sjellin paje te madhe? "Jo,"- ma kthen ai miku - "Fillon e te heq shqelma qe ne oren 4 te mengjesit duke te te shtyre te çohesh e te besh diçka."

Besoj tek mesazhi qe çmova. Besoj edhe qe brezi i ri i shqiptareve ka nevoje me shume se kurre per nje mesazh te tille.

 Mesazhi ketu per rinine, ishte i shkelqyer dhe i perkryer. Kam pershtypjen se rinia dhe mosha e mesme qe doli jashte ne vitet 1990-99, ishte shum me e ditur se rinia e sotme dhe qe pritet te dali jashte pas liberalizimit te vizave me 2010 (nese keto zgjedhje shkojne mir).

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).