kjo është kryengritja jonë, Imzot.

Kjo është kryengritja jonë, imzot. 

Kjo është kryengritja jonë,
Mmmmmmmmmm
Mmmmm
Mmmmmmmmmmmmm
Mmm mmmmmm
Mmmmmmmmmmmmmmmmmm
Mmmmmm
            Mmmmmmmmmmmmmm
Mmmmmmmmmmm
Mmmmmmmmmmm mmmmm mmmmm
mm.

31 Komente

"mm?"

 

or...

"Well done, son! Now jump unto the other letter of your hand-me-down alphabet and start practicing: n, nn, nnnnnn..."

Sorry brotherman, couldn`t resist smiley ,

just like I couldn`t resist actually sounding out the lengths of Ms in each break; and whaddaya know, it made perfect sense. Heroi(turma) vdes. Turma(heroi) shperndahet. smiley

p.s. - kjo poezi eshte "shpetuar" prej faktit qe vargu i pare perserit pothuaj te gjithe titullin. Perndryshe eksperimentalizmi, mendoj, do ishte shtyre ne caqe jo dhe aq te tolerueshme.

Oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Kryengritje orgazmike!

Ide e bukur!

Kryengritje ne pallatin e endrrave?!

Mund te jete edhe ne divan, karrige, ashensor, mbi lavatrice, tavoline, pse jo edhe ne makine, ka raste edhe ne aeroplan, apo sic ndodh rendom... ne krevat!

Ols, po te lutem, mos na i banalizo endrrat... smiley

Jeta e do nje cike banalitet se pastaj nuk ka lezet! smiley

Alamet poezie...mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm- dhe sa per variacion- euhmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm? -Ahhhhhh!

ky "-Ahhhhhh!"-u ne fund qe i cik ambivalent...  smiley 

tek "euhmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm?" pika e cudise mun' t'ishte ven' edhe diku nga mesi...  smiley   

PS Floro, u dishrum me t'pa me i llaf!

Na spjego pak ambivalencen e pasthirrmave. smiley

Kjo fjala "imzot" eshte kinda sexy. S'te duket, Emo? smiley

a s'te sjell nje ere "Briseide" ajo imzot? kur eshte kinda sexy, natyrisht...

perndryshe behet shume gri (shekspiriane me i llaf)

Me t'thene te drejten me sjell me teper nje ere "Brad Pitt"-i.

Grija e Shakespeare ka filluar te me ndriçoje me pak keto kohe,...diçka sezonale me siguri.

PS. Ke pak preferenca deviante pasthirrmore ti, i ke, edhepse i fsheh mire! smiley

His rival it seems had broken his dreams
By stealing the girls of his fancy
Her name was Magill, and she called herself Lil
But everyone knew her as Nancy
   ....  smiley    smiley  

Hey Flor, I don't know how's that, but your blog registration looks like haunted... pls do smth yourself, and gimme a name and a pwd.

Cheers!

Or m'nimo me gjith men po te them, s'e s'jom kah munem... me sjell rrokull e rrokull mas pytjes, a je njeri a robot. Nuk i besohet qe s'jom robot ene m'pvet prap pa fun...

Emo, a e di mire qe s'je robot? Se kot s'te pyt roboti a je robot... smiley

po t`i tregojsh si e pi kaVen, kushedi i mushet rradakja qe s`je robot, ose ose beja si Beni qe ecen vete - te te kendoj nje kenge? te te recitoj nje vjershe? ke kohe per llahuten e malcies? Nuku? skru ju, ju hartles sonovagudmadher! smiley

s`e di, emo, un per vete kam akoma nick edhe passwordin e shqipopikkomit, dhe me ato futem ke blogu i Floriut.

Edhe dy germa.... dhe do qelbte ere Mmmmmmmmmmmmmmmmmmm ....ky qeka c'qeka - tha ai tjetri qe kishte 200 florij . Vetem luget s'po dallohen.....se zorret e barkut kuptohen qe po bejne Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

sa mire e paski kap mmmmmmmmesazhin. ç'hoqa me e formulu smiley

ngjo ktuna, flor! mos u ngashnje (cer llafi, e perdor vetem per hater te lostT-it), se mas ca kohesh munet me dal ene kjo klasike, kupton, ke perpunu nje mmmmmmmal me i llaf, ene e ke qit ket si shufer florini; sepse flor, ka ene tjeter, qe vetpresohet mmmmmmali ene e di ti cer qet.

kjo sa per i sens realiteti ene per i dush te ftofet pranveror (mos me e ngatarru me summer shower, se si shum lomsh u bon gjonat).

M'ane tjeter, ajo shpija jote po sillet shum armiqsisht me mu. s'm'len. s'di ca ka... se du me dal me nickun tim, kupto...

po s'mor vesh nga kto tekniket mor Em..ky esht halli. Po ta çoj privatisht kyçin tem e bujrum hyne e dil lirisht.. si i thone asaj mia Kassatta es tua Kassatta.   

te pakten nje gje e hajrit sot! jo, mos co privaten, por krijo nje te themin per komshiun, ene ate me nis. NUK DOTE MER! me e vra! FLM! (Zoti me dhont koh me pa blogun, thuj!!!)

hajt po boj ca kopje...

po po kam frike se mos bohen si çelësa qyteti që për (me)nder jush, s'hapin asgjo.

LostT, nuk maj men ca teme kishim dje me at filmin, po mu kujtu edhe nji fragment:"Vej bast qe Klareta Petaci do cmendej nga xhelozia".... ahahahahaa... ilac mer, kunder swineflu-se kon qene ca nga ato socrealizmat, thuj ca te dush.

"Ju do te preferonit me mire shtratin e ngrohte te zonjes Bertini, sesa nje qeli te laaaaagesht, te ftooooohte" <Big grin a la Ndrek`Luca>

Nooooooooo....   smiley  mir, do shtrydh trunin.

Jo mer, po e gjeta; as nji minute nuk mori; para se te thot ket, ka qen nje artist ky qe ka lujt nje film me Lili kondakciun, tip shofer skode, ketu eshte oficer italian me mustaqe spice. Dhe thote: Mos u shtirni, ju nuk jeni nje hero, ja ju, ju, do preferonit shtratin e bute te sign. Bertini, apo... etj etj...

Ahahahahahahaaaa. Po qesh me ze.

Shiko, duhet me hap naj cep me art socrealist, per Zotin. Sjellim edhe recitime rusesh po deshe.

e maj men ket aktorin, por per saktesim, nuk thashe qe fraza ishte e ndrek luces, por zgerdhirja a la Ndreke luca smiley

internacjonallom vospranjet rod ljudskooooj

p.s - mm.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).